Klocki Blocki - rozwój poprzez zabawę

Klocki konstrukcyjne to zabawka, która nie tylko przynosi radość, ale i uczy. Nic tak nie pobudza wyobraźni przestrzennej, jak tworzenie konstrukcji z klocków. Proces budowania przyjemnie wypełnia dziecku czas, a efekt końcowy przynosi satysfakcję i wiarę we własne umiejętności. Z tego powodu jak najbardziej powinniśmy kupować je pociechom! Aby malec miał ochotę na zabawę, klocki muszą być kolorowe, przyciągające wzrok, z dużym wyborem różnorodnych elementów, które umożliwiają wykorzystanie ich w wielu konfiguracjach. Zdecydowanie godne uwagi są klocki Blocki.

Klocki Blocki - klocki, które uczą przez zabawę

Oferta producenta klocków Blocki jest bardzo bogata, dostosowana wiekowo dla dzieci w różnym wieku. Warto zajrzeć na nią w sklepie maludas.pl

Już 18 – miesięczne maluchy mogą bawić się klockami. Przeznaczone dla nich zestawy zawierają duże elementy (ok. 30 sztuk), z których można zbudować pojazdy lub małe domki. Dostępne są także figurki ludzików oraz duży wybór zwierzątek. 3 – letnie dzieci mają już do wyboru zestawy składające się z większej ilości elementów. Są już tutaj komplety przeznaczone typowo dla dziewczynek oraz takie dla chłopców. Dziewczynki urzeknie z pewnością możliwość stworzenia bajkowego pałacu, w którym nie zabraknie księżniczki oraz białego konika, na którym przybędzie książę. A wszystko to w pięknych, pastelowych kolorach. Chłopcy z kolei mogą zbudować remizę oraz wóz strażacki, pociąg z torami czy domek drwala. Dzieci w wieku powyżej 6 lat mają do wyboru szeroką ofertę tematyczną – są wozy i śmigłowce policyjne, pojazdy i bazy wojskowe, rozbudowane stacje kosmiczne. Dziewczynki chętniej spojrzą pewnie w kierunku serii Lalilandia, zawierającej zamki czy plażę.

Klocki Blocki cieszą się uznaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Zgodnie z opiniami Klocki Blocki niczym nie ustępują w jakości klockom Lego, a są w znacznie bardziej przystępnej cenie.

Czego uczy zabawa klockami

W zależności od wieku, zdolność poznawcza dzieci jest różna. Najmłodsze maluchy uczą się rozróżniać kształty, kolory, trochę starsze zaczynają dzięki klockom przygodę z liczeniem, nazywaniem pojazdów czy figurek, rozwijają mowę przez zabawę. Starsze dziecko zdobywa umiejętności  planowania, myślenia strategicznego, analizowania, rozwijania swojej wyobraźni i kreatywności. Dzieci bowiem mają możliwość konstruowania figur, budynków i pojazdów nie tylko trzymając się ściśle instrukcji, ale też w zupełnie innych konfiguracjach, a ograniczyć je może tylko i wyłącznie wyobraźnia. Jest jeszcze jedna wartość z zabawy klockami – pociecha rozwija w ten sposób kompetencje społeczne. Poprzez wspólne budowanie z innymi dziecko uczy się dyskutować, pracować zespołowo, dzielić, a z drugiej strony podejmować samodzielne decyzje.

Klocki konstrukcyjne to zabawka bardzo rozwijająca. Jeżeli dziecko lubi taką formę spędzania czasu, wybierając dla niego prezent w postaci klocków, możemy mieć pewność, że nie porzuci ich w parę chwil jak maskotkę; klocki zapewnią mu zajęcie na długi czas.