Misie szumisie - historia

Gdy na świat przychodzi dziecko, tryb życia jego rodziców ulega drastycznej zmianie. Muszą oni liczyć się z częstymi pobudkami w środku nocy, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie i bywają niezwykle obciążające dla organizmu. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ułatwienie przetrwania pierwszych miesięcy z maluszkiem. Jednym z nich jest sięgnięcie po Misie Szumisie dla niemowląt.

Mówi się, że potrzeba to matka wynalazków. Historia szumiących misiów to potwierdza. Zabawki te powstały dzięki młodej matce – Annie Skórzyńskiej, która uspokajała swojego synka szumem suszarki. Pewnego razu stwierdziła, że suszarkę warto by było zamienić na coś w pełni bezpiecznego i miłego w dotyku. Postanowiła zamknąć uspokajający szum wewnątrz uroczego, miękkiego misia.

Pierwsze Misie szumisie dla niemowląt pojawiły się na rynku w 2015 roku. Rok później trafiły do renomowanych sklepów z zabawkami w całej Polsce, a już w 2017 usypiały maluszki w ponad 20 krajach. Maskotki te zdobyły wiele nagród i podbiły serca wielu osób z całego świata.

Misie szumisie dla niemowląt - co to jest?

Misie szumisie to urocze maskotki dla niemowląt. W ich wnętrzu znajduje się specjalny mechanizm emitujący biały szum i odgłosy, które dziecko słyszało, będąc w brzuszku mamy. Biały szum to po prostu szumiący dźwięk, imitujący odgłosy słyszane przez maluszka podczas fazy prenatalnej. Przypomina on dźwięki wydawane przez różnorodne urządzenia np. suszarkę do włosów. Wykazuje działanie kojące, uspokajające i usypiające.

Szumisie wyglądają jak klasyczne maskotki. Wykonane są z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, które są w pełni bezpieczne dla dzieci. Dostępne są w różnych wariantach. Różnią się między sobą kolorami, rozmiarami, a także funkcjami, dlatego każdy może wybrać model dopasowany do swoich potrzeb i preferencji.

Misie szumisie - rodzaje

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów szumiących misiów. Zastanawiasz się, jaki najlepiej wybrać? Otóż wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od tej zabawki. Możesz kupić wariant wyposażony wyłącznie w mechanizm podstawowy, posiadający funkcję regulacji głośności szumów. Masz szansę sięgnąć również po misia szumisia wyposażonego dodatkowo w czujnik snu. Do wyboru są także maskotki posiadające obie wspomniane funkcje, obsługiwane przy pomocy aplikacji.

Ponadto wśród szumisiów można znaleźć Szumisie Mini, mające formę główek misiów. Produkty te wyposażone są w mechanizm podstawowy. Ze względu na swoje wymiary doskonale sprawdzają się podczas podróży. Producent szumiących misiów oferuje również Szumisiowe kocyki, które otulają maluszki do snu i koją przyjemnymi dźwiękami.

Jakie szumy emitują Misie Szumisie dla niemowląt?

Szumiące misie dla niemowląt mogą emitować 5 typów szumów:

● biały szum – udowodniono, iż działa on kojąco i uspokajająco. Ułatwia maluszkom zasypianie i pomaga się wyciszyć.
● Szum imitujący wody płodowe – naśladuje dźwięki słyszane przez dziecko w brzuszku mamy. Dzięki niemu maluszek czuje się bezpiecznie i spokojnie.
● Szum różowy – różni się od szumu białego częstotliwością dźwięku. Jest głębszy i niższy. Przypomina maluszkowi odgłos krwi przepływającej w żyłach mamy.
● Szum fal – ten rodzaju szumu pozwala się dziecku wyciszyć i uspokoić. Ponadto pomaga maluszkowi przywyknąć do dźwięków otaczającego świata.
● Szum deszczu – działa podobnie jak szum fal.

Szumisiowe rodziny - hit wśród rodziców z całego świata

Producenci Szumisiów wprowadzili na rynek szumisiowe rodzinki, które stały się prawdziwym hitem. Wyróżnia się 3 rodziny:

● rodzina słodziaków – w jej skład wchodzą trzy misie – tata Leon, mama Lena i córka Lily. Wszystkie z nich mają popielate namaszczenie i piękne, niebieskie ubranka.
● Rodzina Bystrzaków – w jej skład wchodzi tata Max, mama Mia i synek Matt. Misie te mają ciemno-szare ubarwienie i ubrane są w błękitne ubranka, tworzące piękny kontrast.
● Rodzina Lalusiów – składa się ona z aż czterech członków: taty Sama, mamy Sophie i dwójki rodzeństwa – małej Suzy i małego Simona. Wszystkie z nich posiadają futerko utrzymane w kolorze ecru. Sam i Simon mają urocze, błękitne ubranka, a Sophie i Suzy wyposażone zostały w ciuszki w kolorze różowym.